ירושה וצוואה

דניאל חנה, עורך דין ומגשר

עם מותו של אדם עוברים כל הנכסים והכספים שצבר במהלך חייו (עיזבונו) ליורשיו. כאשר אדם הותיר אחריו צוואה יחולק עיזבונו בין היורשים שבהם בחר ובהתאם לרצונו,  ואילו כאשר אדם לא הותיר אחריו צוואה יחולק עיזבונו בהתאם לכללים הקבועים בחוק הירושה.

כאשר  כללי החלוקה הקבועים בחוק הירושה לא עולים בקנה אחד עם רצונותיו של המוריש, על המוריש לערוך צוואה שבה יפרט בצורה ברורה כיצד ברצונו לחלק את רכושו לאחר מותו.

חשוב לדעת, שכאשר מדובר בזוגות לא נשואים או בידועים בציבור, מומלץ לערוך בנוסף לצוואה הסכם ממון או הסכם לחיים משותפים.

עריכה מקצועית של צוואה, צוואה הדדית, יפוי כח מתמשך, הסכם ממון או הסכם לחיים משותפים, תעלה את הסבירות לכך שעם מותו של אדם יקויים רצונו האמיתי ואגב כך יימנעו מהיקרים לו מאבקי ירושה קשים, ממושכים ומיותרים, אשר על פי רוב, מעבר לעלויות הגבוהות הכרוכות בניהולם והמשאבים הנפשיים בעצומים שהם גוזלים מהיקרים לנו, משאירים אחריהם משפחות מסוכסות ומפורקות.

עורך דין דניאל חנה עוסק רבות בעריכת צוואה וצוואה הדדית, ייצוג וליווי מלאים של יורשים בבקשה לצו קיום צוואה או בבקשה למתן צו ירושה, הגשת התנגדות לצוואה, תביעה לביטול צו ירושה או צו קיום צוואה לאחר שכבר ניתנו, פירוק שיתוף בנכסי עיזבון, פתרון מקצועי ויצירתי של סכסוכי ירושה במסגרת הליכי גישור, עריכת הסכם ממון, עריכת הסכם לחיים משותפים ועוד.

 

שתפו את המאמר:

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

מאמרים נוספים

דיני משפחה

בתחום דיני המשפחה והגירושין, המשרד מעניק מגוון רחב של שירותים משפטיים ובכללם, עריכת הסכם ממון,